Що таке відкриті дані?

Відкриті дані — це концепція, згідно якої певні дані мають бути вільними для використання та розповсюдження будь-якою особою. При цьому, під вільністю розуміють умови прийнятні для широкого загалу. Серед множини відкритих даних окрема увага приділяється відкритим державним даним, як інструменту оцінки та контролю роботи влади та держави, що входить до моделі електронного уряду.

Які бувають формати відкритих даних?

Для оприлюднення наборів даних використовуються такі формати:

Текстові дані: TXT, RTF, ODT*, DOC(X), PDF (з текстовим змістом, нескановане зображення), (X)HTML*

Структуровані дані: RDF*, XML*, JSON*, CSV*, XLS(X), ODS*, YAML*

Графічні дані: GIF*, TIFF, JPG (JPEG)*, PNG*

Відеодані: MPEG, MKV, AVI, FLV, MKS, MK3D

Аудіодані: MP3, WAV, MKA

Дані, розроблені з використанням програми Macromedia Flash: SWF, FLV

Архів даних: ZIP*, 7z*, Gzip*, Bzip2*

Геопросторові дані: GeoTIFF, SHP, DMF, MID/MIF, DXF, ХML, GeoJSON, GPX, LOC, ARINC, AIXM.

Під час створення нових наборів даних забезпечується використання відкритих форматів даних (формати з позначкою “*” в таблиці) та структурованих даних (формати RDF, XML, JSON, CSV).

Де я можу знайти і як завантажити відкриті дані?

Для зручності користування усі дані структуровані і згруповані згідно розділам в меню нашого сайту. Якщо Ви бажаєте використовувати дані для створення власних ІТ сервісів - скористайтесь розділом АРІ в меню сайту.

Звідки беруться відкриті дані на цьому сайті?

Усі дані і матеріали, викладені на нашому сайті, беруться із відкритих джерел інформації, а також із відповідей на наші офіційні запити органами місцевого самоврядування та державної влади.

Як я можу використовувати дані із сайту?

Дані із сайту можна використовувати в особистий і комерційних цілях без будь-яких застережень. Для аналізу зручно буде користуватись картографічним сервісом і фільтрами на нашому сайті. Для створення власних ІТ сервісів з використанням даних із нашого сайту скористайтесь розділом АРІ.

Чи законно використовувати такі дані і відкриті дані загалом?

Використання відкритих даних або даних із відкритих джерел є абсолютно законним. Більше того існують спеціальні нормативно-правові акти, постанови Уряду і Накази Президента щодо розвитку, сприяння і навіть необхідності викладення суспільно важливої інформації у форматі відкритих даних.

«Відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» публічна інформація у формі відкритих даних (відкриті дані) оприлюднюється для вільного та безоплатного доступу до неї. Відкриті дані дозволені для їх подальшого вільного використання та поширення. Ось чому будь-хто може вільно використовувати такі дані, у тому числі в комерційних цілях, у поєднанні з іншою інформацією або шляхом включення до складу власного продукту. Умовою будь-якого подальшого використання відкритих даних є обов’язкове посилання на джерело їх отримання.

Наскільки актуальні викладені на цьому сайті дані?

Усі викладені на даному сайті є актуальними і структурованими, вони відповідають реальному стану речей на вказані періоди часу. Але якщо Ви раптом знайшли певну не відповідність, то повідомте нам про неї за нашими контактами і ми розглянемо інформацію та якщо необхідно внесемо зміни.